Eurodent – stomatologia Słubice

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszego gabinetu. Tutaj zadbamy o Wasze uśmiechy wykorzystując nowoczesne metody leczenia oraz wysokiej jakości materiały stomatologiczne. Podczas 15-tu lat doświadczenia zaufało nam tysiące pacjentów zarówno z Polski, Niemiec oraz innych części Europy, którzy przyjeżdżają specjalnie do nas czasami setki kilometrów, zachęceni rekomendacją swoich znajomych, przyjaciół czy też członków rodziny. Nasi pacjenci czują się u nas “zaopiekowani”. Dołącz do ich grona i ciesz się zdrowym, pięknym uśmiechem!

W naszej ofercie znajdziecie Państwo następujące zabiegi:

 • CHIRURGIA
 • IMPLANTOLOGIA
 • PROTETYKA
 • ENDODONCJA
 • WYBIELANIE ZĘBÓW
 • PRACOWNIA RTG

CHIRURGIA

 • Usuwanie (ekstrakcja) zębów jedno, dwu i wielokorzeniowych
 • Usuwanie (ekstrakcja) korzeni zębowych
 • Usuwanie (ekstrakcja) chirurgiczne ósemek

Podczas zabiegów usuwania ósemek istnieje możliwość zastosowana Fibryny bogatopłytkowej PRF, która jest pozyskiwana z krwi żylnej pacjenta. Dzięki tej metodzie zmniejszamy ból poekstrakcyjny, obrzek oraz przyczyniamy się do szybszego gojenia zębodołu.

 • Resekcje wierzchołków korzeni zębowych

Przy przewlekłych zmianach takich jak torbiel korzeniowa, ziarniniak okołowierzchołkowy wykonanie resekcji, po wstępnym leczeniu kanałowym, pozwala na długotrwałe utrzymanie zębów bez konieczności ekstrakcji. W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych po zabiegu resekcji stosowana jest fibryna bogatopłytkow pacjenta- PRF.

ZABIEGI ZE ZNIECZULENIEM

Następujące formy znieczulenia dostępne są dla naszych pacjentów:

 • Przewodowe
 • Nasiękowe
 • Okołozębowe
 • Domiazgowe

Znieczulenie wykonywane jest komputerowo za pomocą urządzenia ‘The Wand’.

Należy zaznaczyć, iż dzięki znieczuleniu komputerowym ‘The Wand’ dolegliwości bólowe podczas robienia iniekcji są minimalizowane.

IMPLANTOLOGIA

W implantologii mamy 15 letnie doświadczenie w wszczepienia implantów oraz prac bazujących na nich. Obecnie pracujemy na jednym z najlepszych systemów Zimmer, którego jesteśmy autoryzowanym gabinetem.

Pacjentowi przysługuje gwarancja na okres wygajania implantu ( 3-miesięcy, 6-miesięcy). W sytuacji gdy implant zostanie odrzucony przez organizm następny implant zostaje wszczepiony na koszt gabinetu. Zabieg implantologiczny wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, które pozwala bezbólowo przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu..

Istnieją 3 sposoby wszczepiania implanów:

 1. Natychmiastowa implantacja polegająca na bezzwłocznym wszczepieniu implantu po ekstrakcji zęba.
 2. Natychmiastowa odroczona implantacja polegająca na wszczepieniu implantu po 1 tygodniu lub po 2 tygodniach po ekstrakcji zęba. Zaletą tej implantacji jest to, że możemy zaobserwować czy nie pojawiło się zakażenie zębodołu. Dodatkową przewagą tej metody jest skrócenie procedury o 3 albo 6 miesięcy .Wadą natomiast jest dodatkowy koszt wymagany przy tego typu rozwiązaniu związany z augmentacją (odbudową).
 3. Odroczona implantacja wykonywana jest po 6 miesiącach od usunięcia zęba. Metodę tę możemy wykonać zarówno po augmentacji zębodołu lub bez augmentacji zębodołu za pomocą kości zastępczej wraz z wykorzystaniem osocza pacjenta. Rozwiązanie to pozwala utrzymać objętość kości (3D) w wymiarze pionowym jak i poziomym. Szerokość wyrostka zębodołowego implanta jest istotna ponieważ w pożniejszym etapie będzie stanowić frakcję ,,korzenia” podparcia dla korony, mostów, belki czy lokatorów protezy. W okresie leczenia wieloetapowego, na czas wgojenia implantu robimy uzupełnienie tymczasowe (most Merland), protezę na miękkim podłożu. Zabieg chirurgiczny przeprowadzany jest za pomocą minimalnie inwazyjnej metodzie (metoda bezpłatkowa) dzięki czemu dolegliwości pozabiegowe są maksymalnie zredukowane. W przypadku wąskiego wyrostka zębodołowego wykonywany jest zabieg „Split wyrostka” (rozszczepienia) z zastosowaniem nowoczesnych materiałów augmentacyjnych (odbudowa kości|) z zastosowaniem osocza PRF pacjenta oraz nici nonofolowych PTFE-chirurgicznych. Wszystkie korony na implantach wykonane są na strukturze z tlenku Cyrkonu lub z pełnego Cyrkonu, metodą CAD-CAM. W cenę implantu wchodzi wszczepienie implanta, usunięcie szwów z nici chirurgicznych oraz wkręcenie śrub wygajających.

PROTETYKA

W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy Państwu najnowocześniejszą protetykę. Współpracujemy od 17 lat z jedynym z najlepszych Laboratoriów Techniki Dentystycznej w Polsce – www.ltd-biegala.pl 

Wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do prac protetycznych (materiały do wycisków, cementowania itp.) Wszystkie nasze prace takie jak koronki, mosty, prace na implantach są wykonywane metodą CAD-CAM (skanowane – komputer – drukarka).

Wkłady koronowo-korzeniowe są indywidualnie dopasowane do każdego korzenia z dużą precyzją, co umożliwia wielokrotne wykorzystanie korzenia jako filaru. W przypadku przedtrzonowców  i trzonowców z rozbieżnymi korzeniami wykonujemy wkłady wielokorzeniowe złożone (efekt kotwicy). Należy zaznaczyć, że wkłady mogą być zarówno ze stopu metali stomatologicznych jak i również ze złota. Podczas wykonywania prac protetycznych takich jak korony, mosty na zębach własnych czy wkładach koronowo-korzeniowych wykonujemy 2 pary koron tymczasowych. Pierwsze korony opracowane są w gabinecie natychmiast po oszlifowaniu zęba, dzięki czemu pacjent opuszcza gabinet z uzupełnieniem tymczasowym. Drugie korony są cementowane na cement tymczasowy po 2-3 dniach. Są one wykonywane w laboratorium protetycznym metoda CAD-CAM. W wyniku tego rozwiązania możemy osiągnąć wspaniały efekt kosmetyczny prawdziwego zęba.

Metoda CAD-CAM umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych i szczelnych koronek.

W naszym gabinecie możemy również zaproponować licówki porcelanowe firmy Imax. Zaletą tego rozwiązania jest doskonała kosmetyka i oszlifowanie zęba tylko w niewielkim stopniu (20-30%). Licówki nie znajdą zastosowania w każdym przypadku. Podczas wizyty ocenione zostaną warunki i podjęta decyzja czy owe rozwiązanie jest możliwe.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroka gamę protez :

 • Protezy zwykłe akrylowe(tradycyjne)
 • Protezy akronowe bezklamrowe
 • Protezy szkieletowe
 • Protezy szkieletowe na zatrzaskach, zasuwach, teleskopach
 • Protezy na imlenatach (Belki, Lokatory)

Każdy rodzaj protez jest szczegółowo omawiany z pacjentem. W trakcie wizyty lekarz przedstawi dostępne rozwiązania i omówi je pod kątem poszczególnego pacjenta.

Pacjentom cierpiącym na bruksizm czy też zgrzytanie zębami możemy zaproponować szyny nazębne. Szyny zakładane podczas snu zapobiegają ścieraniu się zębów, pęknięciu porcelanowych koron czy też mostów. Ponadto w naszej ofercie znajdziecie Państwo szyny wybielające oraz szyny dla sportowców.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Do wypełnień ubytków zębowych stosowane są najnowocześniejsze materiały takie jak kompozyty z nanocząsteczkami czy też domieszką porcelany. Wszystkie wypełnienia wykonywane są metodą kanapkową.

ENDODONCJA

W naszej Klinice stosowany jest nowoczesny bezprzewodowy system 3D wypełniania kanałów za pomoca płynnej fali (ciepłej gutaperki) firmy System Kerr Elements Free.
Oferujemy również wypełnienie kanałów gutaperką na ciepło. Urządzenie to umożliwia wprowadzenie uplastycznionej gutaperki wprost do kanału. Taka metoda kondensacji termoplastycznej gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego nawet w kanałach zakrzywionych. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jej długości. Pozwala to w kilka sekund osiągnąć doskonałe efekty leczenia ponieważ rozwiązanie to umożliwia dokładne wypełnienie okolicy wierzchołka korzenie zęba docierając również do pozostałej części kanału, zapewniając wysokiej jakości trójwymiarowe wypełnienie na całej długości w krótszym czasie niż zwykła metoda wypełniania.
Przewidywalne wyniki: doskonałe jakościowo, trójwymiarowe wypełnienia kanału.
Wypełnienie kanałów wraz z wypełnieniem całkowitym zęba (plombą) na jednej wizycie.

Kerr Elements Motor

Innowacyjnym zabiegiem wykonywanym w naszym gabinecie jest opracowanie kanałów zębów Silnikiem endodontycznym SybronEndo. Urządzenie to jest nowatorskie i jedyne na rynku z silnikiem endodontycznym, umożliwiającym opracowanie kanałów korzeniowych z zastosowaniem techniki ruchu adaptacyjnego, która zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność oracowania kanałów korzeniowych.
Leczenie kanałowe zębów opiera się na najbardziej aktualnych technikach endodoncji. Wszystkie kanały opracowujemy maszynowo – SybronEndo- Elements Motor.
W tym celu stosowane są giętkie i wytrzymałe igły SybronEndo, Protaper Next, Pathfile. Dzięki tym precyzyjnym igłom jak i również najnowocześniejszym urządzeniom można udrożnić i leczyć zakrzywione i wąskie oraz zobliterowane kanały.
W trudnych przypadkach używamy również mikroskop.

WYBIELANIE  ZĘBÓW

Pragniemy państwu zaproponować również zabieg wybielania zębów. 

PRACOWNIA RTG: 

Wykonujemy różne rodzaje zdjęć:  

 • zdjęcia pantomograficzne 2D
 • zdjęcia małoobrazkowe 2D

CENNIK USŁUG

1 Porada 50zł
2 Porada implantologiczna lub protetyczna 100zł
3 Napisanie kosztorysu 50zł
4 Wypełnienie zęba kompozytem 1 powierzchnia 250zł
5 Wypełnienie zęba kompozytem 2-3 powierzchnie 300zł
6 Wypełnienia ze złota ( inlay, owerlay, onlay ) 1100zł+koszt złota
7 Wypełnienia Gradia ( inlay, olany, owerlay ) 1100zł
8 Wypełnienia Porcelanowe ( inley, owerley, onley ) 1300zł
9 Usunięcie kamienia nazębnego ultradźwiękami 150zł
10 Piaskowanie 50zł
11 Fluoryzacja (pianka ) 50zł
12 Lakierowanie wszystkich zębów Fluorem-Protectorem 150zł
13 Lakierowanie 1 zęba Fluorem-Protectorem 30zł
14 Wybielanie wszystkich zębów 1200zł
15 Opatrunek w zębie na 1-3 miesiące 200zł
16 Rtg małoobrazkowe zęba 50zł
17 Rtg pantomograficzne 100zł
18 Nacięcie i założenie sączka w znieczuleniu 120-170 zł
19 Ekstrakcja zęba od 130 zł
20 Ekstrakcja zęba górnej ósemki 250zł
21 Ekstrakcja zęba dolnej ósemki 400zł
22.Chirurgiczna ekstrakcja dolnej ósemki z PRF 1000zł
23 Opatrunek do zębodołu 50zł
24 Znieczulenie 20 zł
25 Znieczulenie komputerowe 50zł
26 Leczenie kanałowe ( usunięcie miazgi z 1 kanału) 100 zł
27 Leczenie kanałowe ( usunięcie miazgi z 1 kanału zakrzywionego, wąskiego) 200 zł
28 Leczenie kanałowe ( usunięcie miazgi z 1 kanału w wyjątkowych przypadkach trudnych ) 300 zł
29 Opatrunek w trakcie leczenia kanałowego ( 1 kanału, każdego nastepnego kanału 100zł)100- zł
30 Leczenie kanałowe ( wypelnienie1 kanału jednego ) 300zł każdego nastepnego +100zł
31 Udrożnienie jednego kanału 100zł
32 Szynowanie zębów, 1 ząb 100zł
33 Korona porcelanowa na strukturze metalowej CAD-CAM ( znieczulenie, szlifowanie zęba) 1100 zł
34 Korona porcelanowa na strukturze ze złota (znieczulenie, oszlifowanie zęba ) 1100zł + koszt złota
35 Korona porcelanowa z Tlenku Cyrkonu lub z samego Cyrkonu 1400 zł
36 .Korona tymczasowa wykonana metoda CAD-CAM 100zł
37 Meryland porcelanowy 1150zł
38 Proteza akrylowa ( cena w zależności od rodzaju zębów 1000zł,1350 zł
39 Proteza akronowa 1800zł
40 Proteza szkieletowa 1800zł
41 Proteza szkieletowa na 2 zatrzaskach 2500zł
42 Resekcja wierzchołka korzenia 500zł- z odbudowa kości 1000zł-1500zł
43 Implant ( <system- Zimmer>) 2600zł
44 Odbudowa kości 1500zł
45 PRF-Fibryna bogatopłytkowa 300zł
46 Zabieg chirurgiczny poszerzenia wyrostka zębodołowego (Tunel) 2000zł
47 Zabieg chirurgiczny poszerzenia wyrostka zębodołowego (Split) 2000zł
48 Sinus-Lift wewnętrzny 2000zł
49 Korona porcelanowa na Tlenu Cyrkonu na implancie z łącznikiem prostym lub kątowym 2600 zł
50 Korona porcelanowa na Tlenu Cyrkonu na implancie z łącznikiem cyrkonowym 2900 zł

Koszt protetyki na implantach indywidualny dla każdego pacjenta.