W dzisiejszych czasach, gdy większość z nas pragnie osiągnąć szybki i spektakularny sukces, reklamy atakują nas wizerunkiem perfekcyjnych kobiet i mężczyzn, z których każde pokazuje w uśmiechu śnieżnobiałe zęby. Wydaje się, że atrybut ładnego i zdrowego uzębienia jest nieodłącznym elementem wizerunku człowieka spełnionego. Dotyczy to zarówno wizerunku zawodowego jak i prywatnego.

Wybielanie zębów cieszy się coraz większą popularnością. Mogą o tym świadczyć statystyki dentystyczne i zainteresowanie klientów tym zabiegiem podczas różnego rodzaju targów czy imprez informacyjnych. Wielkim wzięciem cieszy się wybielanie zębów wśród przyszłych nowożeńców. Coraz więcej pacjentów pyta też o wybielanie zębów swojego stomatologa. Gwiazdy ekranu i show - biznesu, konferansjerzy, politycy, modele, menadżerowie - to głównie oni korzystają z zabiegu wybielania zębów.

Nowoczesnych, profesjonalnych i skutecznych metod wybielania jest kilka. Jednak z racji tego, że każdy ceni swój czas, a znakomita większość oczekuje by efekt wybielania był trwały i widoczny, jedną z najnowocześniejszych, a przy tym stosunkowo tanią metodą jest system Opalescenc X-Boost (Xtra Boost). Przeprowadzana jest w ciągu jednej tylko wizyty, daje rewelacyjne efekty - zęby można wybielić nawet o 8 odcieni w skali Vita. Efekt, zależnie od stylu życia, diety i przyjmowanych lekarstw, może być widoczny nawet przez kilka lat. Metoda ta nie wymaga ani używania nakładek, ani specjalnej lampy. Dzięki neutralnemu pH (7,0) i maksymalnej aktywności utleniającej preparatu jest wysoce efektywny i jednocześnie nie uszkadza szkliwa. Badania wykazały, że jest to system nieszkodliwy dla zębów i tkanek przyzębia oraz bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Rezygnując z lamp plazmowych czy lasera minimalizuje się możliwość wystąpienia przedłużającej się nadwrażliwości. Zanim jednak lekarz zacznie zęby wybielać, koniecznie trzeba usunąć kamień nazębny.

Metoda Opalescence X-Boost to najnowszy sposób na zapewnienie sobie olśniewającego uśmiechu - dokładnie takiego, jaki lubimy oglądać w kinie czy telewizji.