Protetyka jest działem stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem lub korygowaniem prawidłowego układu zębów. Obecnie w obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajdują się korekta i przebudowa własnych zębów w celu wyeliminowania ich nieprawidłowego ustawienia i kształtu, oraz trwałych przebarwień. Dziś zdrowe zęby są naszą wizytówka, dlatego Pacjenci przykładają ogromną wagę do tego, by ich uśmiech był zdrowy i olśniewający. Nadrzędnym celem naszych lekarzy jest idealne dopasowanie uzupełnień protetycznych do warunków zgryzowych pacjenta, tak aby w przyszłości nie stało się ono przyczyną dysfunkcji lub dyskomfortu.

Jako uzupełnienie protetyczne oferujemy Państwu bardzo wygodne, trwałe oraz estetyczne rozwiązania zarówno klasyczne – jak korony oraz mosty oparte na strukturze z metalu, metalu z pozłacanymi paskami, złota następnie licowane porcelaną, jak również – rozwiązania wysoce estetyczne czyli uzupełnienia cyrkonowe.

Wykonujemy wiele rodzajów protez zębowych tj. protezy całkowite, częściowe, szkieletowe, szkieletowe na zatrzaskach oraz zasuwach, ze wzmocnieniem, na belce, protezy overdenture, miniprotezy na ryglu, protezy na teleskopach, oraz szynoprotezy.
Ponadto oferujemy Państu wypełnienia metodą pośrednią - tzw. półkorony lub wkłady koronowe: inlay, onlay i overlay - porcelanowe, kompozytowe, ze złota oraz ze złotym rdzeniem. Przy dużych ubytkach, gdy tradycyjne wypełnienie może okazać się nieskuteczne, sugerowanym rozwiązaniem staje się wypełnienie typu inlay, overlay, onlay.  Wkłady koronowe są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne plomby. Dzięki temu iż są modelowane w laboratorium dentystycznym umożliwiają precyzyjne odbudowanie ubytków co często bywa trudne do osiągnięcia zakładając zwykłą plombę. Wykonanie wkładu koronowego odbywa się na dwóch wizytach. Na pierwszej wizycie lekarz opracowuje ząb a następnie pobierany jest wycisk, będący podstawą wykonania modelu na którym w laboratorium protetycznym zostanie opracowany wkład. Lekarz podczas tej wizyty robi również wycisk zębów przeciwstawnych i w przypadku półkoron porcelanowych i kompozytowych dobiera kolor. Opracowany ząb zostaje zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym do następnej wizyty. Druga wizyta odbywa się zwykle po 2-3 dniach i wówczas następuje osadzanie wkładu w ubytku.

Naszym celem jest utrzymanie naturalnego uzębienia pacjenta jak najdłużej, dlatego tez oferujemy Państwu pełen zakres zabiegów przygotowujących (tj. leczenie, zabiegi chirurgiczne, wszczepianie implantów) Państwa jamę ustna do wykonania prawidłowych i trwałych uzupełnień protetycznych.

Przychodnia Stomatologiczna Eurodent współpracuje z renowaną i jedną z najlepszych w Polsce pracownią techniki dentystycznej Labalotorium Techniki Dentystycznej BEST w Poznaniu Pana Piotra Biegały www.ltd-biegala.pl. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu wykonanie uzupełnień protetycznych, które spełniają nawet najbardziej ostre wymogi zarówno w zakresie funkcjonalności jak i estetyki.