Implant jest małą tytanową śrubką, która po wszczepieniu do kości znakomicie imituje naturalny korzeń zęba. Utrata nawet jednego zęba może prowadzić do zmian w obrębie układu szczęki i zmian układu żucia. Implanty stomatologiczne pozwalają w doskonały sposób odtworzyć brakujące uzębienie. Są one wykorzystywane zarówno w uzupełnieniach braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także w całkowitym bezzębiu.
Implanty stanowią wyjątkowe uzupełnienie protetyczne ze względu na to, iż:

  • zapewniają pacjentowi komfort fizyczny i psychiczny;
  • pacjent może uniknąć dyskomfortu związanego z klasyczną protetyką tj. koniecznością szlifowania zębów, bądź noszenia wyjmowanych protez;
  • nie dopuszczają do zaniku tkanki kostnej, który następuje po utracie zęba.

Implantów nie należy się obawiać. Zabieg wszczepienia implantów, często przez lekarzy stomatologów uważany jest za prostszy niż usuniecie zęba. Zęby na implantach wyglądają, funkcjonują oraz są odczuwane zupełnie jak zęby naturalne, dzięki temu przywracają pacjentom komfort gryzienia, mówienia i uśmiechania się.

Stosując efektywne metody odbudowy kości i tkanek miękkich, w naszym gabinecie odtwarzamy uzębienie nawet w sytuacji, gdy zęby zostały usunięte wiele lat wcześniej. W tym celu stosujemy wysokiej jakości szwajcarskie materiały.
W ramach leczenia implantologicznego w naszej Przychodni stosujemy wszczepy różnych firm implantologicznych:
AlphaBio, Direct oraz Mis.
Wpływ na wybór konkretnego systemu ma indywidualna sytuacja kliniczna oraz rozmowa z pacjentem dotycząca ich ceny. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami na temat poszczególnych systemów implantologicznych poprzez kliknięcie na poszczególne odnośniki do stron internetowych.